Wszystkie kategorie
Precyzyjny miernik cyfrowy serii N2600 Jednostka pomiarowa źródła, obsługująca pomiar napięcia/prądu/rezystancji

Strona główna>Produkty>Seria testów półprzewodników

Seria N2600 o wysokiej precyzji i 4-kwadrantowym urządzeniu pomiarowym
Panel przedni N2600
Konfiguracja N2600
Panel tylny N2600
Precyzyjny miernik cyfrowy serii N2600 Jednostka pomiarowa źródła, obsługująca pomiar napięcia/prądu/rezystancji
Precyzyjny miernik cyfrowy serii N2600 Jednostka pomiarowa źródła, obsługująca pomiar napięcia/prądu/rezystancji
Precyzyjny miernik cyfrowy serii N2600 Jednostka pomiarowa źródła, obsługująca pomiar napięcia/prądu/rezystancji
Precyzyjny miernik cyfrowy serii N2600 Jednostka pomiarowa źródła, obsługująca pomiar napięcia/prądu/rezystancji

Precyzyjny miernik cyfrowy serii N2600 Jednostka pomiarowa źródła, obsługująca pomiar napięcia/prądu/rezystancji


Seria N2600 to cyfrowy miernik źródła opracowany przez firmę NGI, który ściśle łączy funkcje źródła o wysokiej dokładności i pomiaru o wysokiej dokładności. Łączy w sobie 5 funkcji (źródło napięcia, źródło prądu, pomiar I/V/R) w jednym przyrządzie. Zakres pomiarowy obejmuje 200 V do 1 μV, 1 A do 10 pA, 200 MΩ do 10 μΩ. Rozdzielczość pomiaru wynosi 6½ cyfry. Podstawowa dokładność może osiągnąć 100 μV, 600 pA, 300 μΩ. Seria N2600 ma wbudowane źródło stałego napięcia, źródło prądu stałego, pomiar rezystancji, tryb przemiatania, generator sygnału, wyzwalacz synchroniczny, kalkulator funkcji itp. oraz zapewnia bezpłatne oprogramowanie komputerowe. Może być szeroko stosowany w analizie charakterystycznej i testowaniu produkcji komponentów i modułów w przemyśle komunikacyjnym, półprzewodnikowym, komputerowym, motoryzacyjnym i medycznym.


Dzielić się z:
Główne cechy

●5 w 1 (źródło napięcia, źródło prądu, pomiar I/V/R)

●Wspieranie dostosowywania wyższego napięcia, wyższego prądu i prądu impulsowego

●Obsługa protokołu SCPI

●Funkcja wyjścia fali prostokątnej

●Podstawowa dokładność do 100μV, 600 pA, 300μΩ

●Port LAN, interfejs RS232

●Szeroki zakres pomiarowy, 200V do 1μV, 3A do 10pA, 200MΩ do 10μΩ

●Maksymalna częstotliwość próbkowania 100ksps

●Operacja źródła i ujścia (4-ćwiartki).

●2/4/6-przewodowy pomiar rezystancji

●Przedni port USB obsługujący przechowywanie zrzutów ekranu

● Obudowa 2U/½19", lekka i przenośna konstrukcja

● 4.3-calowy ekran LCD, prosty interfejs obsługi, łatwy w użyciu

●Obsługa trybów liniowego przemiatania klatki schodowej i logarytmicznego przemiatania klatki schodowej

Obszary zastosowań

zastosowanie w materiałach przemysłowych i elementach mikroelektronicznych

Funkcje i zalety

5 w 1 (źródło napięcia, źródło prądu, pomiar I/V/R)

Seria N2600 ma standardową obudowę ½ 19 cali 2U. Integracja obwodów źródłowych i pomiarowych w kompaktowym, samodzielnym przyrządzie znacznie skraca czas opracowywania, konfiguracji i konserwacji systemu testowego, oszczędzając jednocześnie miejsce na stanowisku testowym i zmniejszając całkowity koszt zakupu. Funkcja precyzyjnego sprzęgania SMU serii N2600 oferuje wiele zalet w porównaniu z instrumentami dyskretnymi. Zapewniając dokładne napięcie wyjściowe i źródła prądu, może mierzyć prąd, napięcie i rezystancję, a także charakteryzuje się dużą szybkością reakcji testu, co może chronić urządzenie testowane przed uszkodzeniem w przypadku sporadycznego przeciążenia, niekontrolowanej niestabilności termicznej itp.

Praca w czterech kwadrantach jako źródło lub obciążenie

Cztery ćwiartki: Kwadrant mocy odnosi się do diagramu ćwiartkowego utworzonego z napięciem na osi X i prądem na osi Y. W pierwszej i trzeciej ćwiartce napięcie i prąd płyną w tym samym kierunku, a SMU dostarcza energię do urządzenia DUT, co nazywa się trybem źródła. W drugiej i czwartej ćwiartce napięcie i prąd idą w odwrotnym kierunku, DUT rozładowuje się do SMU, a SMU pasywnie pochłania przychodzący prąd i zapewnia ścieżkę powrotną dla prądu, co nazywa się trybem ujścia.

Praca w 4 kwadrantach jako źródło lub obciążenie

Charakterystyka IV

Zwykle charakterystyka IV testowanego urządzenia wymaga użycia bardzo czułego amperomierza, woltomierza, źródła napięcia i źródła prądu. Proces programowania, synchronizacji, łączenia, pomiaru i analizy każdego z tych instrumentów jest złożony, czasochłonny i zajmuje nadmierną przestrzeń na stanowisku badawczym. Seria N2600 może znacznie uprościć proces testowy i zmniejszyć zajętość przestrzeni na stanowisku testowym. N2600 umożliwia pracę w 4 kwadrantach. Podczas pracy w 1. i 3. ćwiartce, N2600 działa jako źródło zasilania, które przekazuje moc wyjściową do testowanego urządzenia. Podczas pracy w 2. i 4. ćwiartce N2600 działa jak pochłaniacz (obciążenie) pochłaniający energię. W trybie źródła lub ujścia N2600 może mierzyć napięcie, prąd i rezystancję, co czyni go idealnym wyborem do charakteryzacji IV testowanych urządzeń, takich jak badania materiałowe, elektronika, półprzewodniki itp.

Charakterystyka IV

Koperta mocy

W odróżnieniu od tradycyjnych zasilaczy matrycowych, przy tej samej mocy w modelu N2600, użytkownicy mogą wybrać moc wyjściową o wysokim napięciu i niskim natężeniu lub niskim napięciu i wysokim natężeniu prądu, w zależności od rzeczywistych potrzeb. Limit źródła/ujścia N2600 jest również inny w przypadku wyboru różnych specyfikacji.

Limit źródła/ujścia N2600-020-01: ±21V@±1.05A

Limit źródła/ujścia N2600-200-01: ±21V@±1.05A ±210V@±105mA

N2610-100-03 granica źródła/ujścia: ±21 V@±3.15A ±105V@±1.05A ±105V@±10.5A (tylko tryb impulsowy)

koperta mocy

Liniowe przeciągnięcie klatki schodowej i logarytmiczne przeciągnięcie klatki schodowej

N2600 obsługuje tryby liniowego przeciągnięcia schodów i logarytmicznego przeciągnięcia schodów. Tryb przemiatania uruchamia się automatycznie po ustaleniu zależności funkcjonalnej i punktu ochrony, co znacznie przyspiesza efektywność testu. Dwa podstawowe przebiegi przemiatania można ustawić na działanie pojedyncze lub ciągłe, dzięki czemu N2600 idealnie nadaje się do charakteryzacji I/V, I/R, V/I i V/R.

- Liniowe przeciągnięcie schodów: przeciągnięcie od poziomu początkowego do końcowego w równych krokach liniowych

- Logarytmiczne przeciągnięcie schodów: przeciągnięcie w skali logarytmicznej z określoną liczbą kroków na dekadę

liniowe przeciągnięcie schodów i logarytmiczne przeciągnięcie schodów

Pomiar rezystancji 2/4/6 przewodami

N2600 SMU integruje funkcję precyzyjnego multimetru cyfrowego, która nie tylko obsługuje precyzyjny pomiar napięcia i prądu, ale także obsługuje pomiar rezystancji 2/4/6-przewodowym, co jest odpowiednie dla różnych scenariuszy testowych.

Dwuprzewodowy pomiar rezystancji jest odpowiedni w scenariuszach testowych, w których rezystancja przewodów pomiarowych jest znacznie mniejsza niż rezystancja mierzona, niezależnie od spadku napięcia spowodowanego przez przewody pomiarowe.

Pomiar rezystancji 2/4/6 przewodami

4-przewodowy pomiar rezystancji jest odpowiedni do pomiaru rezystancji o małych wartościach. N2600 SMU posiada funkcję autokorekty, która eliminuje wpływ przewodu pomiarowego.

Pomiar rezystancji 2/4/6 przewodami

Pomiar rezystancji 6-przewodowym: Gdy zmierzona rezystancja zostanie podłączona równolegle z innymi rezystancjami, pozostałe rezystancje będą bocznikować i wpływać na test. N2600 SMU wykorzystuje 6-przewodowy pomiar rezystancji, aby umożliwić pomiar rezystorów na płytce drukowanej na miejscu.

Pomiar rezystancji 2/4/6 przewodami

Automatyzacja poprawiająca wydajność testów produkcyjnych

N2600 SMU zapewnia bardzo precyzyjne źródła napięcia i prądu przy jednoczesnym wykonywaniu bardzo precyzyjnych pomiarów, bez zmiany połączeń i stosowania dodatkowych urządzeń, co znacznie poprawia wydajność testów produkcyjnych. Jednocześnie, aby spełnić wymagania aplikacji produkcyjnych dotyczące przepustowości, N2600 posiada wiele wbudowanych funkcji umożliwiających uruchamianie złożonych sekwencji testowych bez korzystania z powolnego sterowania komputerowego lub komunikacji GPIB.

Duży ekran LCD

N2600 SMU wyposażony jest w 4.3-calowy ekran LCD. W porównaniu z tradycyjnymi ekranami VFD, ekrany LCD mają zalety niskiego zużycia energii, małych rozmiarów i niskiego promieniowania. Jednocześnie, w połączeniu z profesjonalnym interfejsem, N2600 jest łatwy w obsłudze, a wyświetlacz odczytu jest intuicyjny i kompleksowy.

duży ekran LCD

Zdalne sterowanie dla łatwej integracji systemu

NGI zapewnia użytkownikom bezpłatne oprogramowanie aplikacyjne dla komputerów PC, które może spełnić potrzeby testowe różnych scenariuszy zastosowań. N2600 SMU jest wyposażony w port LAN i interfejs RS232 oraz obsługuje polecenia SCPI/Modbus.

zdalne sterowanie ułatwiające integrację systemu

Baza danych
Zapytanie ofertowe

Gorące kategorie