Wszystkie kategorie
Moduł rozproszonego superkondensatora serii N5831 Tester pojemności i DCIR

Strona główna>Produkty>Seria testów superkondensatorów

Tester pojemności i rezystancji wewnętrznej superkondensatora serii N5831
Panel przedni N5831
Konfiguracja N5831
Panel tylny N5831
Moduł rozproszonego superkondensatora serii N5831 Tester pojemności i DCIR
Moduł rozproszonego superkondensatora serii N5831 Tester pojemności i DCIR
Moduł rozproszonego superkondensatora serii N5831 Tester pojemności i DCIR
Moduł rozproszonego superkondensatora serii N5831 Tester pojemności i DCIR

Moduł rozproszonego superkondensatora serii N5831 Tester pojemności i DCIR


Seria N5831 została specjalnie opracowana przez firmę NGI do celów badawczo-rozwojowych i produkcji modułów superkondensatorów. N5831 zapewnia dokładny pomiar parametrów elektrycznych, takich jak pojemność ładowania, pojemność rozładowywania, ładowanie DCIR, rozładowywanie DCIR, wydajność konwersji energii, żywotność cyklu itp. Obsługuje również wiele metod testowania, co pozwala użytkownikom wybrać zgodnie z ich potrzebami.

Oprogramowanie aplikacyjne N5831 PC umożliwia personalizację. Użytkownicy mogą dostosować pliki testowe zgodnie z procedurą testową. Wyniki badań można przechowywać w bazie danych i eksportować w formatach Excel i JPG.


Dzielić się z:
Główne cechy

●Zakres napięcia: 0-200V

● Zakres prądu: 0-1200A

●Szybkość przejścia z CV do CC do 1ms

●Wysoka dokładność pomiaru

●Zdefiniowany przez użytkownika proces testowy

●Edytowalna procedura testowa poprawiająca efektywność konfiguracji

● Częstotliwość próbkowania do 1 ms

●Obsługa różnych metod testowych DCIR

● Ustawiana funkcja sortowania dla różnych specyfikacji

●Standardowa 19-calowa obudowa

Obszary zastosowań

●Badania i rozwój, produkcja i kontrola jakości superkondensatorów

● Badania materiałów superkondensatorów

●Inne powiązane dziedziny superkondensatorów

Funkcje i zalety

Różne modele i specyfikacje spełniające różne potrzeby

1) Zakres napięcia: 0-200V, zakres prądu: 0-1200A, zakres mocy: 0-200kW.

2) Modułowa konstrukcja, dostępne dostosowanie mocy.

3) Różne urządzenia testowe i szeroki zakres mocy do obsługi testów zarówno ogniw, jak i modułów.

4) Dokładność wyjścia napięciowego: 0.05%, dokładność wyjścia prądowego: 0.05%.

Próbkowanie o wysokiej częstotliwości w celu poprawy dokładności pomiaru

Częstotliwość próbkowania napięcia i prądu wynosi do 1 ms. Wysoka częstotliwość próbkowania zapewnia możliwość dokładnego obliczenia pojemności.

Różne uchwyty testowe spełniające różne wymagania testowe

Seria N5831 zapewnia cztery opcjonalne typy uchwytów testowych. Pierwszy typ to uchwyt uniwersalny, odpowiedni do różnych akumulatorów cylindrycznych. Drugi typ to zacisk krokodylkowy, odpowiedni do badań naukowych (m.in. do sprzętu wysokoprądowego). Wszelkie akumulatory o specjalnym kształcie przeznaczone do celów badawczych można zamocować poprzez wyprowadzenie elektrod ładujących i rozładowujących oraz elektrod pomiarowych. Trzeci typ to specjalna tekstura do akumulatorów polimerowych. Czwarty typ to specjalna tekstura dla baterii guzikowych.

Szybka reakcja podczas ładowania do rozładowania

N5831 został zaprojektowany z precyzyjnym obwodem, aby zapewnić szybkie i dokładne przejście do ładowania i rozładowywania. Podczas procesu ładowania nie dochodzi do przeładowania podczas konwersji ładowania CC na ładowanie CV, co może chronić testowany obiekt przed uszkodzeniem. N5831 charakteryzuje się płynnym przejściem z ładowania CV na ładowanie CC i częstotliwością próbkowania do 1 ms, co może spełnić wymagania testowe QC/T 741, metody sześcioetapowej i metody ładowania do rozładowania dla DCIR.

szybka reakcja podczas ładowania do rozładowania, przebieg przejściowy CC do CV/CV do CC

Pomiar czteroelektrodowy w celu zmniejszenia błędu pomiaru

Dostarczone uchwyty testowe są wyposażone w 4 elektrody. Dwie elektrody wyjściowe służą do dostarczania prądu testowego, a dwie elektrody pomiarowe służą do pomiaru napięcia akumulatora. Pomiar wieloelektrodowy nie tylko poprawia dokładność pomiaru, ale także wspomaga test elektrody odniesienia, która jest odpowiednia do badań materiałów elektrodowych.

Wielokanałowa akwizycja temperatury

Seria N5831 obsługuje 16-kanałowy pomiar temperatury, który jest odpowiedni dla różnych NTC (ujemny współczynnik temperaturowy), spełnia potrzeby monitorowania w czasie rzeczywistym temperatury wewnętrznej modułu superkondensatora oraz zapewnia bezpieczeństwo i stabilność podczas testu.

Oprogramowanie

1) Oprogramowanie N5831 przyjmuje konstrukcję platformy, która pozwala użytkownikom dostosować proces testowy do ich wymagań.

2) Interfejs przypominający biuro, niezależne wyświetlanie każdego kanału, obsługa generowania przebiegów napięcia i prądu oraz wyświetlanie wyników w formie tabelarycznej, czynią to profesjonalne oprogramowanie wielofunkcyjnym i łatwym w użyciu.

3) N5831 został zaprojektowany z obwodem ograniczającym moc i charakteryzuje się szybką reakcją, co może zapobiec uszkodzeniu N5831 z powodu nadmiernej mocy.

4) N5831 wykorzystuje technologię ekranowania, która ma szerokie możliwości dostosowania do trudnych warunków testowych i poprawia zdolność przeciwzakłóceniową.

oprogramowanie aplikacyjne przyrządów elektrycznychoprogramowanie aplikacyjne przyrządów elektrycznych

Test pojemności

N5831 może mierzyć pojemność ładowania i pojemność rozładowania superkondensatora. Metoda testowa jest następująca: naładuj lub rozładuj zmierzony superkondensator w trybie CC, zapisz czas i napięcie podczas procesu ładowania lub rozładowywania oraz oblicz pojemność, obliczając szybkość narastania napięcia i czas podczas procesu. Użytkownicy mogą wybrać napięcie i czas do obliczeń według różnych standardów pomiarowych, takich jak IEC.

Obliczanie pojemności ładowania i rozładowania

Test DCIR

N5831 obsługuje różne metody testowania DCIR: test wieloimpulsowy, pojedynczy impuls, test ładowania do rozładowania, test sześcioetapowy i test IEC, które mogą spełnić potrzeby testowe większości użytkowników. Technologia rdzenia NGI zapewnia uzyskanie bardzo dokładnych wyników różnymi metodami testowymi.

test rezystancji wewnętrznej prądem stałym

Test życia

N5831 może mierzyć parametry fizyczne superkondensatora podczas powtarzającego się procesu ładowania i rozładowywania oraz wyodrębniać jego krzywe tłumienia. Analizując parametry i krzywe, użytkownicy mogą uzyskać oczekiwaną żywotność superkondensatora w różnych środowiskach zastosowań, cyklach ładowania i rozładowywania oraz wskaźnik wydajności na różnych etapach. Wyniki testów żywotności można wykorzystać do ulepszenia materiałów, rzemiosła, przechowywania i wielu innych ogniw.

test żywotności baterii

Baza danych
Zapytanie ofertowe

Gorące kategorie