Wszystkie kategorie
Tester pojemności superkondensatorów i DCIR serii N8130

Strona główna>Produkty>Seria testów superkondensatorów

Tester pojemności i rezystancji wewnętrznej superkondensatora serii N8130
Panel przedni N8130
Konfiguracja N8130
Panel tylny N8130
Tester pojemności superkondensatorów i DCIR serii N8130
Tester pojemności superkondensatorów i DCIR serii N8130
Tester pojemności superkondensatorów i DCIR serii N8130
Tester pojemności superkondensatorów i DCIR serii N8130

Tester pojemności superkondensatorów i DCIR serii N8130


Seria N8130 została specjalnie opracowana przez firmę NGI do celów badawczo-rozwojowych oraz produkcji superkondensatorów i akumulatorów. Częstotliwość próbkowania wynosi do 1 ms, a proces ładowania i rozładowywania można płynnie przełączać, co może w pełni spełnić wymagania testowe dotyczące wysokiej dokładności parametrów elektrycznych, takich jak pojemność ładowania, pojemność rozładowania, ładowanie DCIR, rozładowywanie DCIR, efektywność konwersji energii, cykl życia itp. N8130 obsługuje standardy testowe metody sześcioetapowej, IEC62391 i QC/T741.

Oprogramowanie aplikacyjne N8130 PC umożliwia personalizację. Użytkownicy mogą dostosować pliki testowe zgodnie z procedurą testową. Wyniki badań można przechowywać w bazie danych i eksportować w formatach Excel i JPG.


Dzielić się z:
Główne cechy

●Current range: 0-50mA/500mA/2A/10A

●Zakres napięcia: 0-6V

●Test parametrów: ładowanie CC, rozładowanie CC, ładowanie CV, żywotność cyklu, pojemność ładowania, pojemność rozładowania, DCIR itp.

● Częstotliwość próbkowania do 1 ms

● Płynne przejście między ładowaniem i rozładowywaniem

●Wielofunkcyjne oprogramowanie aplikacyjne, wspierające sortowanie produkcyjne

●Wskaźnik LED do wyświetlania statusu kanału

● Przechowywanie i analiza danych

●Interfejs LAN

Funkcje i zalety

Test pojemności

N8130 może mierzyć pojemność ładowania i pojemność rozładowania superkondensatora. Metoda testowa jest następująca: naładuj lub rozładuj zmierzony superkondensator w trybie CC, zapisz czas i napięcie podczas procesu ładowania lub rozładowywania oraz oblicz pojemność, obliczając szybkość narastania napięcia i czas podczas procesu. Użytkownicy mogą wybrać napięcie i czas do obliczeń według różnych standardów pomiarowych, takich jak IEC.

Obliczanie pojemności ładowania i rozładowaniaelementy testu elektrycznegowykres pojemności

Test DCIR

N8130 obsługuje różne metody testowania DCIR: test wieloimpulsowy, pojedynczy impuls, test ładowania do rozładowania, test sześcioetapowy i test IEC, które mogą spełnić potrzeby testowe większości użytkowników. Technologia rdzenia NGI zapewnia uzyskanie bardzo dokładnych wyników różnymi metodami testowymi.

test DCIR akumulatora

Test życia

N8130 może mierzyć parametry fizyczne superkondensatora podczas powtarzającego się procesu ładowania i rozładowywania oraz wyodrębniać jego krzywe tłumienia. Analizując parametry i krzywe, użytkownicy mogą uzyskać oczekiwaną żywotność superkondensatora w różnych środowiskach zastosowań, cyklach ładowania i rozładowywania oraz wskaźnik wydajności na różnych etapach. Wyniki testów żywotności można wykorzystać do ulepszenia materiałów, rzemiosła, przechowywania i wielu innych ogniw.

test żywotności cyklu ładowania i rozładowania

Czteroprzewodowy zmysł

Podczas testu superkondensatora na wyjściu zostanie wygenerowany duży prąd, co spowoduje spadek napięcia na przewodach i wpłynie na dokładność pomiaru. Seria N8130 wykorzystuje system czteroprzewodowy i bezpośrednio rejestruje napięcie na zaciskach wyjściowych superkondensatora, aby uniknąć utraty napięcia i zapewnić dokładność pomiaru.

Urządzenie testowe

Biorąc pod uwagę scenariusze zastosowań testowych w różnych skalach, NGI oferuje dwa typy uchwytów testowych: zacisk Kelvina i specjalny uchwyt 12-kanałowy. Obydwa uchwyty testowe obsługują połączenie czteroprzewodowe.

urządzenie testowe

Oprogramowanie

Oprogramowanie N8130 przyjmuje konstrukcję platformy, która pozwala użytkownikom dostosować proces testowy do swoich wymagań. Interfejs przypominający biuro, niezależne wyświetlanie każdego kanału, wspomaganie generowania przebiegów napięcia i prądu oraz wyświetlanie wyników w formie tabelarycznej, czynią to profesjonalne oprogramowanie wielofunkcyjnym i łatwym w użyciu. N8130 został zaprojektowany z obwodem ograniczającym moc i charakteryzuje się szybką reakcją, co może zapobiec uszkodzeniu N8130 z powodu nadmiernej mocy. N8130 wykorzystuje technologię ekranowania, która ma szerokie możliwości dostosowania do trudnych warunków testowych i poprawia zdolność przeciwzakłóceniową.

oprogramowanie pomiarowe

Baza danych
Zapytanie ofertowe

Gorące kategorie